Světový trend - Netoxické laky na nehty

Světový trend - Netoxické laky na nehty

Autor: Helena Szekeres
Publikované: 2018-10-31 14:28:00
 

Zamysleli jste se někdy nad tím, co obsahují běžné laky na nehty, aby poskytly lesklý vzhled, výdrž a výhodnou cenu? Je to jednoduché. Tyto efekty vytváří chemikálie, které pomáhají lakům na nehty udržet si jejich vlastnosti. 

Nebylo tomu ale vždy tak. První laky spatřily světlo světa přibližně 3000 let před naším letopočtem. Za dynastie Ming se laky na nehty připravovaly z přírodních ingrediencí jako byly včelí vosk, vaječný bílek, rostlinná barviva a arabská guma.  

V současnosti jsou laky na nehty jiná kapitola. Svým složením patří často mezi ty nejvíc toxické produkty, které si hýčkáme ve svých kabelkách.

Jaké toxiny obvykle můžeme najít v laku na nehty?
12FREE laky Nailberry

Nejtypičtěji je to „toxické trio“. Formaldehyd, který se používá na zpevnění nehtů, je známý jako karcinogen. DBP (dibutyl ftalát), který způsobuje plasticitu laku na nehty, negativně ovlivňuje hormonální systém. Evropská unie v roce 2005 zakázala použití DBP v kosmetice, takže laky s ověřeným původem by již tuto látku neměly obsahovat. Poslední látkou z toho tria je toluen, který pomáhá finálnímu jemnému vzhledu barevné vrstvy, ale může způsobovat bolesti hlavy a závratě. Dalšími látkami v chemickém koktejlu jsou trifenyl fosfát (TPHP), která zpomaluje hoření a po delším působení ovlivňuje hormonální soustavu. Formaldehyd, který je kožním alergenem. Kafr, který zlepšuje lesk laku na nehty, ale jeho inhalace způsobuje závratě a nevolnosti. 

Studie ukázaly, že tělo může absorbovat stopové množství chemikálií z laků na nehty. Není to sice důvod k akutní panice, ale spíše k zamyšlení, čemu zbytečně vystavujeme svá játra a ledviny. 

Dobrou zprávou pro milovníky manikúry je, že vznikají alternativní značky, které nabízejí netoxické laky na nehty. 

Jak poznáte, že lak na nehty je z kategorie NON-TOXIC?

Netoxické laky jsou označovány jako „FREE“, nejčastěji pak najdeme laky v kategorii 3 FREE, jejichž složení je zbavené právě výše uvedeného toxického tria. Na trhu existují také 5FREE až 9FREE. Některé značky přišly na trh dokonce s 12FREE. Dalším rostoucím trendem jsou veganské laky na nehty, vyrobené bez testování na zvířatech a bez živočišných derivátů. 

Sherrille Riley, zakladatelka jednoho z luxusních nehtových salónů v Londýně, je takovou advokátkou netoxických laků na nehty: “Pokožka v okolí nehtů je velmi jemná, citlivá a velmi absorbuje všechny přípravky. Netoxické laky jsou k nehtům mnohem šetrnější, nehty i nehtová kůžička  méně vysychají a jsou méně náchylné na podráždění či drobné záněty.“

Nehtařský průmysl posledních let velmi změnily inovace a nové technologie. Bylo provedeno mnoho testování na ženách ve věku 25 až 70 let a lze tak bez výhrad potvrdit, že netoxické složení nemá prokazatelně vliv na konečný vzhled nebo výdrž laku. 

Netoxické laky na nehty jsou jistě trendem, který bude posilovat na trhu s kosmetikou posilovat. Je to skvělá možnost, jak zůstat trendy a přitom být v souladu se svým zdravým tělem. 

Blog

V-Tox

V-Tox
PŘÍRODNÍ ALTERNATIVA K BOTOXU

V-Tox, to je přírodní alternativa k Botoxu. Unikátní rostlinný krém je vytvořený tak, aby podpořil relaxaci pleti a uvolnil vrásky. Neuropeptidy, přirozeně derivované z Algae, pomáhají zastavit tvorbu jemných linek, které vznikají neustálou kontrakcí mimických svalů. Výsledkem je živá, hladší a mlaději vypadající pleť, bez efektu zmrzlého obličeje, se kterým jsou spojovány botoxové injekce. Rostlinné extrakty jsou v tomto krému V-Tox namíchány tak, aby zjemňovaly povrchové vrstvy pokožky. Dodatečné aktivní látky pomáhají stimulovat hlubší vrstvy, obnovují elastin, kolagen a GAGS na úroveň o mnoho let zpět. 

DOPORUČENÍ

Pro profesionální výsledky v domácí péči Linda doporučuje používat V-Tox spolu s Oxygen Mask - kyslíkovou maskou. Ta ihned po aplikaci začne podporovat V-Tox a jeho účinky v hlubších vrstvách epidermisu, tím zvyšuje jeho účinnost na maximum. 

V-Tox lze používat ráno i večer pod jakýkoli Linda Meredith zvláčňující přípravek.

Pro perfektní domácí péči aplikujte jemnou vrstvu na obličej a krk, následně naneste LM Oxygen Mask Kyslíkovou masku a nechte působit.
 

Objem: 50 ml

Číst více