Rozhovor s Lindou Meredith

Rozhovor s Lindou Meredith

Autor: Helena Szekeres
Publikované: 2018-05-04 09:19:00
 

Lindo, jste v kosmetickém průmyslu více než čtyři dekády. Jaké jsou současné trendy, jakých klíčových změn ve vašem oboru jste byla svědkem?

V posledních letech do našeho oboru výrazně zasahují medicínské invazivní postupy. Z toho důvodu je pro mě podstatné, aby tam, kde se pracuje s mým ošetřením, byl dodržen protokol ošetření. Velmi si také uvědomuji, že klienti často neříkají pravdu o tom, zda podstoupili botox nebo jiné invazivní techniky (výplně apod.). Proto jsem velmi zjemnila například masáž, kterou stejný způsobem předávám svým žákům.

Pamatuji doby, dříve než bylo kosmetické ošetření pleti rozšířené, kdy byla masáž obličeje prováděná dost intenzivním způsobem, a to dokonce bez jakýchkoli předchozích kroků, které by pleť na masáž připravily. Výsledkem bylo rychlejší stárnutí pleti a povislá kůže. Na trhu se občas i teď setkávám se značkami, které razí tuto metodu i přes to, že mohou pleti způsobit nezvratné změny. Své žáky učím jen velmi lehkým a pomalým pohybům rukou po obličeji. Tomuto tématu se věnujeme vždy mnoho hodin a ze zásady testuji vždy na sobě, zda je žák připraven následovat můj protokol.

V dnešním světě se neubráníme technologiím. Pronikají také do kosmetického oboru. Je lidský dotek stále důležitý?

Ano! Pokud je první dotek lehký a pomalý, klientovi to umožní hluboké uvolnění a relaxaci. Cítí se, jako by dvě hodiny odpočíval ve své posteli. Pomalé tahy na hranici meditace umožňují terapeutovi poskytnout klientovi stoprocentní pozornost a naladění. První dotyk je také důležitý z hlediska budování důvěry mezi klientem a terapeutem. Pokud jste někdy zažilipocit, který je buď o okamžité relaxaci nebo o tom, že se nemůžete dočkat, až to ošetření skončí. Mé ruce se navíc vždy pohybují do rytmu hudby. Je to jako balet. Žádné naučené tahy, jen naladění, jemnost, meditace, klient a já.

K jakým největším změnám došlo ve Vašem oboru?                                               

Nejdramatičtější změna se odehrála právě na poli medicíny a na komerčním vstupu do kosmetiky. Invazivní ošeření často poškozují pleť. Z mého pohledu jsou riziková ta ošetření, která doplňují kolagen, vytahují pleť nitěmi nebo ošetřují plošně laserem či kde se používá silný chemický peeling, který v podstatě pleť popálí, aby ji ztenčil.  Vždy říkám mým klientům, že lékaři v kosmetice mají dva kabáty – jeden je doktorský, druhý je kabát obchodníka. Někdy vidím i smutné příběhy mladých žen, které jsou zoufalé a hledají věčné mládí a snadno podléhají lákavým nabídkám. Buďme k sobě prostě jemní. Tlak společnosti na perfektní vzhled je ta velký, že se mnoho lidí stává doslova posedlými svým vzhledem. Před dvaceti třiceti lety chodily ženy do salónu a přáli si vyčistit a vyživit pleť. Dnes mnoho žen očekává zázrak.

Jaká je vlastně filosofie značky Linda Meredith Skincare?                                                            

Moje filosofie je velmi jednoduchá. Typy pleti, jak bývají rozlišovány (suchá, kombinovaný, mastná), vlastně ve své čisté podobě neexistují. Jeden člověk může mít na obličeji všechny tři typy najednou. Pleť  se také může měnit v podstatě každý den v závislosti na prostředí, stravě či díky emocionálnímu stresu. Ten pleť ovlivňuje v podstatě nejvíc.

Pokud bychom v péči o pleť následovali pouze tři výše popsané typy, žádný produkt na světě by nepokryl skutečné potřeby pleti. Proto jsem vyvinula produkty, které se zabývají skutečnými problémy pleti. Také jsem chtěla, aby se mé krémy uměli vypořádat s větší skupinou problémů, které spolu vzájemně souvisí. Například Phyto 4 rozpouští mastnotu, která je zdrojem akné  a zarudnutí pleti a zároveň posiluje kapiláry, které jsou také zdrojem začervenání. Ve výsledku zklidňuje pleť a výrazně ji posiluje a formuje. Také věřím, že bychom měli svoji pleť vyživovat stejně jako vyživujeme své tělo. Tak pokud Vaše pleť krém ihned vstřebá, klidně přidejte, potřebuje prostě víc. Nikdy nemůžete pleť přetížit produkty, které mají vodní bázi. Proto čím více aplikujete, tím lépe. Svými krémy prostě nešetřím a k tomu vedu i své žáky.

Má tedy Linda Meredith nějaký svůj oblíbený produkt?                                          

Můj hrdina je LM1, který má více aktivních látek než jakýkoli jiný produkt na světě. Já sama používám produkty podle toho, co má pleť zrovna potřebuje. Ale pokud bych si měla vybrat ty svoje produkty, byly by to asi V-Tox, Phyto4 a Serum. Vzhledem k mému věku Phyto4 pomáhá posilovat moji pleť a redukuje její začervenání, protože má pleť je tenká a typicky anglická. V-Tox aplikuji na noc do vrásek, budím se tak se svěží pletí. A Serum přidávám do všech produktů, pokud potřebuju okamžitou podporu.

Co je Váš tip číslo jedna pro Vaše klienty?                                                                    

Můj svatý grál je čištění pleti. Ihned po příchodu domů, dříve než začnete dělat cokoli jiného, očistěte svoji pleť a aplikujte nějaký výživný krém. Pleť má dostatek času vše absorbovat a vy vidíte, zda někde potřebuje opakovanou aplikaci.

 

 

 

 

 

 

Blog

V-Tox

V-Tox
PŘÍRODNÍ ALTERNATIVA K BOTOXU

V-Tox, to je přírodní alternativa k Botoxu. Unikátní rostlinný krém je vytvořený tak, aby podpořil relaxaci pleti a uvolnil vrásky. Neuropeptidy, přirozeně derivované z Algae, pomáhají zastavit tvorbu jemných linek, které vznikají neustálou kontrakcí mimických svalů. Výsledkem je živá, hladší a mlaději vypadající pleť, bez efektu zmrzlého obličeje, se kterým jsou spojovány botoxové injekce. Rostlinné extrakty jsou v tomto krému V-Tox namíchány tak, aby zjemňovaly povrchové vrstvy pokožky. Dodatečné aktivní látky pomáhají stimulovat hlubší vrstvy, obnovují elastin, kolagen a GAGS na úroveň o mnoho let zpět. 

DOPORUČENÍ

Pro profesionální výsledky v domácí péči Linda doporučuje používat V-Tox spolu s Oxygen Mask - kyslíkovou maskou. Ta ihned po aplikaci začne podporovat V-Tox a jeho účinky v hlubších vrstvách epidermisu, tím zvyšuje jeho účinnost na maximum. 

V-Tox lze používat ráno i večer pod jakýkoli Linda Meredith zvláčňující přípravek.

Pro perfektní domácí péči aplikujte jemnou vrstvu na obličej a krk, následně naneste LM Oxygen Mask Kyslíkovou masku a nechte působit.
 

Objem: 50 ml

Číst více