Milujete lyžování? Je čas připravit své nohy na zimu.

Milujete lyžování? Je čas připravit své nohy na zimu.

Autor: Helena Szekeres
Publikované: 2017-10-06 21:20:00
 

kosmetika nohy

Zdá se, že je ještě brzo, ale věřte, že teď je ten čas připravit své nohy na zimu.

Každá noha potřebuje čas, aby se dostala do rovnováhy a zahojily se případné puchýře, poranění či deformované nehty. Začněte s péčí včas. A zimu si můžete užít se zdravýma nohama.

Lyžařská sezóna je před námi a mnozí z nás plánují strávit dny zimního období na horách. Nic není tak úžasného, jako směs adrenalinu při sjíždění svahů, nádherných výhledů a čistého horského vzduchu. A samozřejmě vše doplněno zábavou v baru na Aprés ski. My také milujeme lyže a zároveň si jako profesionálové uvědomujeme nároky, které má tento sport na naše nohy. Chceme s Vámi sdílet některé důležité tipy - právě teď, když je čas se na vše připravit.

Když lyžujete, nohy jsou nejzatíženější část našeho těla. Jejich stav a zdraví zásadně ovlivňují možnost přenášet síly, které vyvine tělo, dále přes nohy v těsných lyžařských botách do lyží - v tom spočívá základní umění a síla lyžaře. Je tedy pochopitelné, že je dobré mít nohy v té nejlepší kondici. Jakákoli drobná poranění či problémy nohou znamenají kompromis v našem výkonu či radosti z pohybu. 

Zde je několik tipů, jak se postarat dříve, než vyrazíte na cestu:

1. Základní rada, která je velmi podstatná, přestože se zdá jako velmi základní a jasná: ujistěte se, že Vám sedí Vaše lyžařské vybavení. Boty by měly mít v ideálním případě tzv. fitting (vymodelování vnitřní botičky horkým vzduchem podle tvaru Vaší nohy). Noha by neměla "plavat" a přesto by prsty a klouby měly mít dostatek prostoru. V opačném případě dochází k deformacím nohu a nehtů. Nenoste ponožky, které nesedí a které jsou z neprodyšných materiálů. Dobré ponožky nejen že udrží Vaše nohy v suchu, ale také zajistí tepelný komfort, který opět chrání nohy před poškozením. Není nic horšího, než svírat své nohy v promočených ponožkách. Pokud chcete poskytnout nohám ochranu před tímto zatížením, použijte náš Hygiene Cream, hygienický krém. Svým složením je silně antibakteriální a zároveň hluboce vyživující, poskytne tak pokožce ochrannou bariéru. 

2. Dalším tématem jsou puchýře, které se mohou stát velkou nepříjemností, když máte nohu dostat do lyžařské boty. Puchýř chraňte speciální náplastí. Také myslete na své nehty. Udržujte je dostatečně krátké a ohlazené. Vyhnete se tak pohmoždění nebo poškození nehtového lůžka.

3. Poté, co pro Vás nohy udělají na lyžích pořádný kus práce, dopřejte jim regenerační péči. Skvělým pomocníkem je Hydratační koupel, která nohám poskytne okamžitou úlevu a osvěžení a příznivým způsobem působí také na lymfatický systém. Na cesty se můžete vybavit také naším Discovery setem, který obsahuje všechny klíčové produkty v cestovní velikosti. 

Pokud tuto péči doplníte profesionálním ošetřením či konzultací, nohy se Vám odmění. Efekt toho, že nohy nejsou nevhodně zatěžované, je ohromný. Zásadně více energie, pozvolnější nástup únavy při náročném pohybu a více radostných chvil na svazích i mimo ně.

 

Blog

V-Tox

V-Tox
PŘÍRODNÍ ALTERNATIVA K BOTOXU

V-Tox, to je přírodní alternativa k Botoxu. Unikátní rostlinný krém je vytvořený tak, aby podpořil relaxaci pleti a uvolnil vrásky. Neuropeptidy, přirozeně derivované z Algae, pomáhají zastavit tvorbu jemných linek, které vznikají neustálou kontrakcí mimických svalů. Výsledkem je živá, hladší a mlaději vypadající pleť, bez efektu zmrzlého obličeje, se kterým jsou spojovány botoxové injekce. Rostlinné extrakty jsou v tomto krému V-Tox namíchány tak, aby zjemňovaly povrchové vrstvy pokožky. Dodatečné aktivní látky pomáhají stimulovat hlubší vrstvy, obnovují elastin, kolagen a GAGS na úroveň o mnoho let zpět. 

DOPORUČENÍ

Pro profesionální výsledky v domácí péči Linda doporučuje používat V-Tox spolu s Oxygen Mask - kyslíkovou maskou. Ta ihned po aplikaci začne podporovat V-Tox a jeho účinky v hlubších vrstvách epidermisu, tím zvyšuje jeho účinnost na maximum. 

V-Tox lze používat ráno i večer pod jakýkoli Linda Meredith zvláčňující přípravek.

Pro perfektní domácí péči aplikujte jemnou vrstvu na obličej a krk, následně naneste LM Oxygen Mask Kyslíkovou masku a nechte působit.
 

Objem: 50 ml

Číst více