Organická kosmetika

Organická kosmetika

Autor: Helena Szekeres
Publikované: 2018-09-13 14:07:00
 

BIO / Organická kosmetika

BIO / Organická kosmetika

Milí čtenáři, uvádíme na trh Organické ošetření nohou, proto cítíme jako fér Vám nabídnout krátkou exkurzi v džungli kosmetického bio světa. Vše s cílem ujistit Vás, že naše ošetření má ten správný obsah, protože nám záleží na tom, s čím pracujeme. 

Přirozená krása a produkty s ní spojené jsou neoddiskutovatelným trendem. V posledních letech, jak tento populární trh roste, přibývají hrátky s názvoslovím, které motivují zákazníky k těm správným nákupům. Trh je nepřehledný a umíme si představit, že slova jako „bio“, „přírodní“, „zelený“, „ekologický“ atd. jsou skvělým a svůdným prodejním nástrojem.  Mnohé z těchto označení nepodléhají žádné regulaci. 

Při hledání odpovědi co je vlastně BIO, se lze opřít například o výklad certifikačních autorit. V České republice je k tomuto akreditována společnost KEZ o.p.s.

Podle jejích směrnic je pro certifikaci třeba, aby byly  v BIO / organické kosmetice dodrženy tyto zásady:

Produkty nesmí obsahovat:

 • syntetická barviva 
 • syntetické aromatické látky a parfemace
 • syntetické konzervanty mimo výslovně povolené
 • silikony
 • parafín, vazelínu, minerální olej a další obdobné produkty z ropy
 • polymery kyseliny akrylové v žádné formě
 • látky, které podstoupily při své výrobě nebo v průběhu výroby CPK proces ozáření ionizující dávkou energie
 • chemické UV filtry
 • geneticky modifikované materiály a jejich produkty/deriváty 
 • ethoxylované suroviny
 • živočišné látky (kromě včelího vosku)

U BIO kosmetiky musí být minimálně 20% složek v BIO kvalitě s doložitelným původem. Do tohoto poměru se nezapočítává voda. 

Zdroj: http://www.kez.cz/prirodni-a-bio-kosmetika

Certifikace v České republice se od zahraničních liší a ty zahraniční jsou také vzájemně odlišné. Rozdíly najdeme především v požadovaných poměrech rostlinných a bio složek. Například organické produkty musí obsahovat minimálně 95% rostlinných složek v bio kvalitě.  U produktů přírodních pak stačí pouze 50% rostlinných složek v BIO kvalitě. 

V ideálním případě by naše pleť ocenila, kdybychom jí „krmili“ jen tím, co můžeme doopravdy sníst. Občasné zařazení odlehčené kvalitní organické kosmetiky uleví našemu tělu, orgánům a nám přidá na energii a náladě. 

Dopřát si dobrou péči se vždy vyplatí. 

Naší motivací pro zařazení organické péče je v prvé řaděVOLBA ZÁKAZNÍKA. Nepatříme mezi neústupné zastánce jednoho směru, i když právě organická péče je velmi v rezonanci s tím, v co věříme. Chceme nabídnout přidanou hodnotu také tomu, pro koho je významnou hodnotou například  jeho životní styl, stravování či péče o sebe a své okolí.

Blog

V-Tox

V-Tox
PŘÍRODNÍ ALTERNATIVA K BOTOXU

V-Tox, to je přírodní alternativa k Botoxu. Unikátní rostlinný krém je vytvořený tak, aby podpořil relaxaci pleti a uvolnil vrásky. Neuropeptidy, přirozeně derivované z Algae, pomáhají zastavit tvorbu jemných linek, které vznikají neustálou kontrakcí mimických svalů. Výsledkem je živá, hladší a mlaději vypadající pleť, bez efektu zmrzlého obličeje, se kterým jsou spojovány botoxové injekce. Rostlinné extrakty jsou v tomto krému V-Tox namíchány tak, aby zjemňovaly povrchové vrstvy pokožky. Dodatečné aktivní látky pomáhají stimulovat hlubší vrstvy, obnovují elastin, kolagen a GAGS na úroveň o mnoho let zpět. 

DOPORUČENÍ

Pro profesionální výsledky v domácí péči Linda doporučuje používat V-Tox spolu s Oxygen Mask - kyslíkovou maskou. Ta ihned po aplikaci začne podporovat V-Tox a jeho účinky v hlubších vrstvách epidermisu, tím zvyšuje jeho účinnost na maximum. 

V-Tox lze používat ráno i večer pod jakýkoli Linda Meredith zvláčňující přípravek.

Pro perfektní domácí péči aplikujte jemnou vrstvu na obličej a krk, následně naneste LM Oxygen Mask Kyslíkovou masku a nechte působit.
 

Objem: 50 ml

Číst více